Infolinka (9 - 17 hod.) 737 207 078

Objednejte se

Benešová Lucie

Musela jsem udělat radikální rozhodnutí..

Benešová Lucie

Před šesti měsíci jsem udělala radikální rozhodnutí se sebou něco udělat, když jsem to nechala dojít tak daleko. Moje váha byla již alarmující a to 84 kg při výšce 161 cm.

Ve skříni se začalo hromadit oblečení, které už bylo s mými proporcemi nenositelné. Potila jsem se i v chladném počasí i při sebemenším pohybu. Cítila jsem se často unavená bez fyzické námahy. Lékař mě strašil nasazením léků na vysoký tlak, což jsem ve věku 39 let úporně odmítala. Přišel čas se sebou něco udělat a věděla jsem, že sama nic nezmůžu, nevěděla jsem jak na to. Při různých pokusech o zhubnutí jsem neviděla žádné velké výsledky a tím se ztrácela nejen motivace, ale i vůle a postupně se nabalovala další kila.

Objednala jsem se do Světa zdraví v Ústí nad Orlicí a dostala mě na starost Ing. Martina Balážová. Stala se mojí „koučkou“, jak ji nazvaly moje dcery. A byla to dobrá volba. Dostala jsem se do péče odbornici, která pro mě měla slova chvály, pochopení, povzbuzení a vždy se snažila najít nové, další cesty, když moje váha stagnovala. Pochopení píši proto, protože jsem si občas zahřešila a jídelníček si zpestřila koláčkem nebo zmrzlinou a pak jsem „brečela“, že váha jde pomalu dolů. Ale i s tímto jsem do svého hubnutí šla – že nebudu žít asketický život a dobrůtky nebudu  sledovat z povzdálí, ale že si prostě občas zahřeším a dopřeji tělu nějakou radost.

Po vstupní prohlídce jsem obdržela jídelníček s vhodnými a nevhodnými potravinami a musím přiznat, že jsem byla rozčarovaná, když jsem musela vysadit co jsem měla ráda a zařadit potraviny, které pro mě byly do té doby naprosto cizí. Musela jsem se poprat s nákupem potravin, vařením pro sebe a pro zbytek rodiny. Časem jsem zjistila, že to není vůbec obtížné skloubit a i novým potravinám jsem nejen přišla na chuť, ale objevila jsem i výborné potraviny, které obohatily můj jídelníček.

Mým problémem byl minimální pitný režim a pohyb, který jsem zařazovala jen příležitostně. S novým režimem jsem musela více pít a stalo se to, čemu jsem předtím nevěřila - že si tělo zvyklo na vyšší přísun tekutin a dnes mě dostatečný pitný režim nedělá problém. Zařadila jsem i pohyb – 3x týdně rotoped nebo kolo, častěji provozuji nordic walking, plavu a s nadcházejícím podzimem se chystám na pravidelné návštěvy posilovny. S radostí musím konstatovat, že mě sportování dělá dobře a začalo mě bavit a i o toto si tělo říká a sportuji s radostí a chutí.

První viditelný úbytek tukových zásob byl v obličeji. Kuriózně jsem si toho všimla, když jsem nasadila helmu na skutra a ona mě byla volná - ztratila jsem třetí bradu :-).

 

6-ti měsíční program mě vzal 9 kg na váze, 11 cm na obvodu přes boky a 6 cm v pase.

 

Dal mně dobrý pocit ze sebe samé, protože jsem konečně dokázala shodit více kil, které jsou vidět a všímá si toho rodina i okolí . Začala jsem vytahovat z šatníku oblečení, které tam roky leželo jako nepoužitelné a také sebevědomí mně vzrostlo. Obohatilo to můj jídelníček a vědomí, že jím zdravěji. S tím je spojené i to, že jsem zdárně absolvovala lékařskou prohlídku, na které jsem s výsledky obstála na výbornou a nepotřebuji léky na vysoký krevní tlak. Zkrátka se můj zdravotní stav zlepšil a můj život i např. sportem zkvalitnil.

Může se zdát, že za 6 měsíců zhubnout 9 kg není zase až tak moc, ale já věřím, že je to váha pevná, bez jo-jo efektu a bez upírání si občasného zhřešení. Důležité pro mě je, že jsem teprve v půli cesty, na kterou jsem se vydala a už vím jak pokračovat po ní dál za svým cílem, kterým je ještě dalších 9 kg. A vidím, že tato cesta má cíl, kterého můžu dosáhnout.

Na závěr bych chtěla mnohokrát poděkovat své výživové poradkyni Martině Balážové, bez které bych nevěděla, jak začít a jak pokračovat. Stála bych stále na začátku své cesty.

Návštěvu Světa zdraví mohu všem doporučit a jediného, čeho lituji je, že jsem tuto návštěvu neudělala dříve.

Zaujali jsme Vás?
Napište nám a objednejte se na individuální nezávaznou konzultaci.Načítá se objednávkový formulář...
Pobočky

Ústí nad Orlicí

Pobočka Ústí nad Orlicí Více informací

Svět zdraví IN LIFE
T. G. Masaryka 128
562 01 Ústí nad Orlicí

Po, Út08:30 - 17:00
St10:00 - 18:00
Čt, Pá08:30 - 17:00

+420 737 207 078

Chrudim

Pobočka Chrudim Více informací

Svět zdraví Chrudim
ulice Obce Ležáků 835
53701 Chrudim

Po, Út08:30 - 17:00
St10:00 - 18:00
Čt, Pá08:30 - 17:00

+420 770 141 160

Žďár nad Sázavou

Pobočka Žďár nad Sázavou Více informací

Svět zdraví STYL
Sadová 2237/17 (u Ivana)
59101 Žďár nad Sázavou

Po, Út08:30 - 17:00
St10:00 - 18:00
Čt, Pá08:30 - 17:00

+420 733 677 770